ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

O krále mateřské školky 2011

  • Místo konání akce: Tábor - klubovna ŠACHklubu
  • Datum konání akce: 25.06.2011
  • Začátek akce: 9,00 hod.
  • Konec akce: 13,00 hod.

Na závěr konání našich "Šachových školek" jsme připravili pro naše nejmenší turnájek. Bude se konat v naší klubovně na Sídlišti n.L. - bývalá 8. ZŠ Tábor , je to u konečné MHD Sídliště n.L. střed č. 10 a 15.
 
Turnaj bude probíhat systémem, že děti budou hrát na daný čas - 10 minut na partii (bez hodin) a buď partie skončí, nebo se provede odhad. Systém bude zřejmě každý s každým, případně ve skupinách.
 
Věříme, že na turnaj přijde řada dětí, vždyť už někteří hrály předchozí turnaje.
 
Sourozenci a jiní účastníci, kteří v letošním roce navštěvovali MŠ mají rovněž umožněn přístup na turnaj.      
 
25.06.2011
 
Dnes se uskutečnil turnaj za účasti 12ti dětí. Z toho 2 dívky a jeden host z Vlašimi. Hrálo se systémem každý s každým, a tak turnaj trval 3 hodiny. Byl to pro ně velký zápřah. Všichni  vydrželi. Pro malé diváky byly k dispozici jiné hračky. Rodičům jsme představili náš oddíl a naši činnost.  Vždy po 3 kolech byla krátká přestávka na odpočinek. Vítězem se stal suveréně Jakub Vojta, který všechno vyhrál. Pouze v jedné partii byl ohrožen, když ztratil brzo dámu. Nakonec toho soupeř nevyužil, Jakub byl jedním z mála, který dokázal dávat maty. Mistrem MŠ Zahrádka se stal Honzík Rous. Při hře nespěchal, pouze si stačil hrát s figurkami. 3. místo a mistrem MŠ Příběnická se stal Vít Stibal, jeden z favoritů. Vítek je rozhodně další naší nadějí, pokud bude k nám chodit po prázdninách na šachy. 4. místo nakonec připadlo Kryštofu Douchovi, který ještě po 9. kole byl na 2. místě. Na závěr měl ale Jakuba Vojtu a Vítka Stibala a obě prohry ho odsunuly na nepopulární místo. Dobře zahrál Daniel Psota, který hrál i v Chýnově. Věříme, že bude rovněž chodit po prázdninách na šachy a bude kloubit gymnastiku se šachama. Milým překvapením byla hra Anetky Růžičkové, která se vlastně stala přebornicí MŠ Sokolovská. Škoda, že se z této MŠ nemohl zůčastnit Kubík Baťha, ten by patřil mezi horké favority. Anetka hrála opatrné šachy, přestože vždy něco na začátku ztratila, postupně zapojila více figurek, dívala se a brala figurku za figurkou. Matěj Letko  a Vláďa Polanský určitě budou chodit také na šachy a zlepšovat se. Hodně oba přehlíželi, co jim hrozí. Matěj byl ten, co vedl o dámu nad Kubíkem Vojtou. U Agátky se na chvilku objevily slzičky, ale pak porazila kamarádku a už byl úsměv na tvářičkách. José, Kubík Mejta a Kubík Homola se určitě zlepší, budou si více dávat pozor a bude to lepší. Moc spěchali a nedívali se, co jim hrozí. To se ale napraví. Všichni obdrželi ceny a diplomy a s úsměvem šli domů
Všem přejeme pěkné prázdniny.