ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

1. kontrolní turnaj

  • Místo konání akce: Tábor - ZŠ Světlogorská - klubovna oddílu
  • Datum konání akce: 11.12.2011
  • Začátek akce: 8,00 hod.
  • Konec akce: 14,00 hod.

Začínáme další sérii turnajů pro začátečníky. Šachové školy nám začaly v září, tak je nutné prověřit znalosti a šachovou sílu. Turnaj je pro hráče 4. a 5. výkonnostních tříd.
 

11. prosince 2011

 

Dnes se konal 1. kontrolní turnaj pro hráče z Tábor – tj. pro naše hráče ze ŠACHklubu Tábor a Sokola Tábor. Celkem na turnaj přišlo 28 dětí!!! což je jistě dobré. Sice se hlásili na turnaj i jiní a měli jsme obavy, zda se to do klubovny všechno vejde, ale nakonec to byl ideální počet. Turnaje se zúčastnily i děti, pro které to byl první turnaj. Někteří nejezdí ani na kvalifikační turnaje KP, mají ještě čas. Přesto 7. ledna 2012 se možná přijdou ukázat, protože turnaj se bude konat v Táboře.
 
Skupinu „A“ suvereně vyhrála Anička Tůmová – 7bodů ze 7 partií. Ve skupině hrálo 8 hráčů systémem každý s každým. Na 2. místě skončil Vít Růta a na 3. místě Petr Švanda. Oba dnes už praktikují dobré šachy, zejména zlepšili hru i přístup k partii. Výsledky se hned dosahují.
U některých hráčů je vidět, že mají 4. výkonnostní třídu „omylem“. Nedokáží na ní hrát. Potěšující byl i výkon nejmladšího v této skupině Marka Kováče. Hráči partie zapisovali. Ze skupiny byly přeřazeni do skupiny „B“ Petr Lachout (r.2004) a David Hák (r. 2006), kteří by to zřejmě nestíhali zapisovat. Hrálo se 2 x 20 minut se zápisem prvních 20 tahů.
 
Skupinu „B“ vyhrál stejně suvereně Honzík Balcárek 7 bodů ze 7 partií. V turnaji platily zvláštní pravidla – remíza byla jen při patu či samotní králové na šachovnici. Jinak remízu mohl určit rozhodčí, když hráč neuměl dát mat, nebo když silnější straně spadl praporek a vedl minimálně o věž. Hrálo se tempem 2 x 15 minut. Na 2. místě skončil Petr Lachout a na 3. místě David Hák. Oba prokázali, že jejich výsledky na turnaji v Bechyni či Písku nebyly náhodné. Na 4. místě si 4.vt. uhrál ještě Kryštof Doucha (r. 2005). Protože, ale jsou to kontrolní turnaje, platí pravidlo, že vt. musí uhrát 2x, a až pak bude přiznána. Dobře si dnes vedly i holky – Tereza Šímová 5. místo, Maruška Tůmová 6. místo a Zuzana Hůnová 8. místo. Turnaje se zúčastnilo 20 hráčů – ročníky 1999 – 2006!.

Všichni dostali cenu útěchy. Vyzkoušeli jsme si i novou techniku a další věci.

Všem patří poděkování za klidný průběh turnaje. Rodičům děkujeme, že tak brzo přivezli svoje ratolesti.